Zmarł Jerzy Leopold Krzyżewski – Prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego

Dzisiaj rano w wieku 79 lat zmarł Jerzy Leopold Krzyżewski. Od 1966 r. członek Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego, a od XVIII Zjazdu TRH tj. od grudnia 1996 r. jego prezes. Prezes Krzyżewski był też redaktorem naczelnym „Biuletynu Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego”, Przewodniczącym Kapituły Nagrody Miasta Hrubieszowa – Statuetki Króla Władysława Jagiełły, ustanowionej przez Radę Miasta w maju 2013 r. oraz wieloletnim Przewodniczącym Rady Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Krystyny i Stefana Małżonków Du Chateau w Hrubieszowie.

Był bez reszty oddany historii Ziemi Hrubieszowskiej i jej popularyzacji. Był m.in. inicjatorem wielu konferencji i wydawnictw o tematyce hrubieszowskiej oraz autorem albumu „Hrubieszów starą pocztówką opisany”.

Za swoją działalność został odznaczony m.in. Odznaką „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”.

Rodzinie i najbliższym zmarłego składam kondolencje i wyrazy szczerego współczucia.

Pogrzeb Jerzego Krzyżewskiego odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 sierpnia 2020 r. Wystawienie trumny i modlitwa za Św. pamięci zmarłego odbędzie się w kościele Św. Mikołaja o godzinie 10.00, a o godzinie 11.00 odprawiona zostanie msza pogrzebowa za zmarłego.

Po mszy kondukt pogrzebowy przemieści się na cmentarz parafialny przy ul. Kolejowej w Hrubieszowie. 

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=14529

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.