Kadrowej rewolucji w powiecie hrubieszowskim ciąg dalszy

Ci którzy myśleli, że po przewrocie czerwcowym we władzach samorządowych powiatu hrubieszowskiego na tym się skończy byli w dużym błędzie. Po zmianie na funkcji starosty, wicestarosty, członków zarządu powiatu, przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady powiatu, zmianach w składach komisji rewizyjnej, komisji skarg, wniosków i petycji oraz komisji oświaty, kultury, sportu, prawa i administracji rady, a także zmianie na stanowisku dyrektora powiatowego zarządu dróg oraz zmianach – przeprowadzonych lub przygotowywanych – na niektórych urzędniczych stanowiskach kierowniczych w starostwie powiatowym, zanosi się na kolejne.

W proponowanym porządku obrad najbliższej sesji rady powiatu zwołanej na najbliższy piątek (25.09.2020 r. godz. 12.00) znajdują się punkty (23, 24, 25, 26, 27, 28 i 29) dotyczące rozpatrzenia projektów uchwał w sprawie zmiany składów następujących komisji: komisji oświaty, kultury, sportu, prawa i administracji, komisji spraw społecznych, komisji budżetu i  rozwoju gospodarczego oraz komisji rewizyjnej.

Tym razem propozycje tych zmian związane są ze złożeniem rezygnacji w pracach komisji radnych obecnej opozycji tj. Dariusza Fornala, Marceliny Pogódź- Kukiełki, Danuty Muzyczki oraz Małgorzaty Wojturskiej.

Rezygnacje z członkostwa w komisjach ze strony w/w radnych są reakcją na zmiany dokonane na sesji w dniu 16 czerwca br. (odwołanie starosty, zarządu, wiceprzewodniczących rady), a ponadto czy na tym się skończy, okaże się na sesji.

Rezygnacje te niewątpliwie spowodują pewne perturbacje i kłopot dla rządzących, chociażby z tego powodu, że po złożeniu powyższych rezygnacji większość komisji rady pozostaje w składzie zaledwie dwuosobowym.

Dlatego też na piątkowej sesji należy się spodziewać podjęcia inicjatywy uzupełnienia składu komisji, co ze względu na pewne ograniczenia prawne nie będzie takie łatwe.

Z proponowanego porządku obrad sesji wynika, że koalicja rządząca powiatem również idzie za ciosem i w pkt. 8 proponuje rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany na funkcji Przewodniczącego Rady Społecznej SP ZOZ, tj. zastąpienie dotychczasowego przewodniczącego, radnego Jana Mołodeckiego, któremu pani starosta cofnęła rekomendację, radnym Marcinem Zającem, który rekomendację starosty otrzymał.

Spraw kadrowych na tej sesji to jednak jeszcze nie koniec, bowiem w pkt. 7 proponowanego porządku obrad proponuje się radnym rozpatrzyć wniosek Wójta Gminy Werbkowice w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z Tomaszem Ożogiem, sekretarzem gminy, a jednocześnie radnym i członkiem zarządu powiatu.

Wygląda więc na to, że spora część obrad sesji będzie poświęcona sprawom, które tak naprawdę niewiele mają wspólnego z rozwiązywaniem problemów powiatu i jego mieszkańców.

Może więc rację mają Ci, którzy twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby referendum w sprawie odwołania rady powiatu?

I chociaż nie jest to takie proste to coraz częściej nawiedza mnie myśl, że oni chyba mają rację.

Chyba, że we władzach powiatu (radzie i zarządzie) szybko przyjdzie czas na refleksję i zastanowienie się dokąd tak naprawdę zmierzamy i jakie to może przynieść skutki dla powiatu i jego mieszkańców.

Tylko czy to jest możliwe kiedy słyszę, że już toczą się dyskusje w sprawie kolejnej zmiany na funkcji starosty i zdaje się, że wykluwa się większość, która jest zdolna to przeprowadzić?

Zaproszenie na XXV sesję Rady Powiatu w Hrubieszowie zwołaną na 25 września br. wraz z proponowanym porządkiem obrad oraz kompletem materiałów jest zamieszczone na stronie starostwa powiatowego, czytaj TUTAJ

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=14602

7 Komentarzy

Skip to comment form

  • kresowiak on 24 września, 2020 at 6:49 pm
  • Odpowiedz

  Ma Pan racje zmiany, zmiany , zmiany jak by z tych zmian coś dobrego wynikało to tak , ale od samego mieszania herbata nie będzie słodsza!!! Rozumie ,że ma Pan na myśli powrót starego układu z Jozefem w roli głownej.

 1. Zmiany zmiany zmiany a jak poprzednicy zmieniali to było ok. Teraz nagle się czepiają bo są zmiany w rządzie zmiany w urzędach zmiany i w starostwie. Co komu przeszkadza. Ryją bo zostali pozbawieni władzy i nie mogą się pogodzić z jej stratą. A Pan Panie Kossakowski zajął by się sprawami powiatu a nie szukaniem sensacji. Wstyd człowiek który kiedyś był starostą i wiele innych funkcji Pan pełnił dziś szuka dziury w całym. Kto Pana wybrał na tego radnego wszyscy się zastanawiają. Kto rządzi ten zmienia Pan inny nie był więc proszę nie osądzać. Czy Pan by chciał współpracować z osobami które cały czas dokuczają. A co do Pana Józefa tyle co on był starostą nikt tego już nie osiągnie. Nawet Panu to się nie udało. I co Pan zrobił dla statostwa jak Pan rządził. Niech Pan się zajmie sprawami ludzi po to Pana wybrali i płacą Panu dietę radnego że będzie Pan działał na korzyść swoich wyborców a nie po to żeby siać propagandę na swoim blogu jak Pan to pisze.

  • Hrubcio on 25 września, 2020 at 11:19 am
  • Odpowiedz

  Nie tylko w Starostwie należy przeprowadzić zmiany, ale również w Urzędzie Miasta . Najwyższy czas rozbić urzędniczy klan p. Burmistrz.

 2. W końcu ktoś to zauważył co tu się wyrabia w tym urzędzie miasta. Robią z ludzi wariatów i myślą że ktoś głupi.

  • Hrubcio on 28 września, 2020 at 7:07 pm
  • Odpowiedz

  Wiadomo, że oprócz szeregu działań , które mają na celu budowanie pozytywnego wizerunku swojej osoby, w mieście nic się nie dzieje. Ciągłe relacje z budowy basenu to już przesada .i coś mi się wydaje ,że to zasługa wcześniejszych władz miasta a nie tej.

 3. Osoba podpisująca się jako Ogórek widzę weszła w stan samo nakręcającej się maszynki. Jakiej to niby sensacji szuka Pan Kosakowski? Opisuje prawdę i objaśnia nam mieszkańcom rzeczywistość. Zna się, bo ma zarówno doświadczenie jak i odpowiednie kompetencje by pełnić w zasadzie każdą funkcję. Życzę żeby każdy bez względu na to jaką opcję polityczną reprezentuje miał tyle kultury i obycia co Pan Kosakowski.

  • hrubcio on 30 września, 2020 at 4:57 pm
  • Odpowiedz

  rt on nie masz racji, każdy może mieć odmienne. zdanie od ciebie i nie należy krytykować jeden drugiego.
  osoba podpisująca się jako ogórek ma takie zdanie a ty masz odmienne a jeszcze inni mają odmienne od was zdanie uszanuj to, a wiedz jedno, że,, prawdziwa cnota krytyk się nie boi”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.