Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” podpisało umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej

         

W miniony wtorek (21.09) zarząd Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” podpisał w Warszawie umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej na realizację w ramach powierzenia przez MON zadania publicznego pod tytułem „XXV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2021. Festiwal odbędzie się w dniach 18 – 21 listopada 2021 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Partnerami wspierającymi Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” przy realizacji tego zadania będą 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala” oraz Hrubieszowski Dom Kultury.

Funkcje reprezentacyjne Festiwalu pełnić będzie Dowódca 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

O Patronat Narodowy dla Festiwalu, organizatorzy Festiwalu zwrócą się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a o patronaty honorowe do Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Burmistrza Miasta Hrubieszowa Marty Majewskiej.

W otwartym konkursie ofert na organizację Festiwalu Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” pozyskało z MON 144.550,00 zł., które zgodnie z zawartą umową przeznaczone zostaną m.in. na sfinansowanie prac Rady Artystycznej Festiwalu, wykonanie scenografii Festiwalowej, zabezpieczenie profesjonalnego nagłośnienia i oświetlenia, wykonanie dokumentacji filmowej i fotograficznej, przygotowanie i wykonanie informatora festiwalowego, pracę konferansjerów, przygotowanie materiałów reklamowych, zakwaterowanie i wyżywienie uczestników festiwalowych, ubezpieczenie organizatorów i uczestników, zakupienie nagród dla laureatów oraz opłacenie serwisu sprzątającego.

W bieżącym roku Stowarzyszenie jest już piąty raz beneficjentem dotacji z MON na organizację Festiwalu, pozyskiwanej w ramach otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych.

Warto przypomnieć, że Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego, którego początki przypadają na rok 1995, a jego pomysłodawcą był ks. Prałat ppłk. Andrzej Puzon (I Festiwal o charakterze Ogólnopolskim),  miał się odbyć w listopadzie 2020 r., jednakże ze względu na pandemię coronawirusa został odwołany.

Miejmy nadzieję, że w br. chociaż sytuacja epidemiczna w naszym województwie rozprzestrzenia się niebezpiecznie, Festiwal uda się z powodzeniem zrealizować. 

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=15560

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.