Odpowiedź na interpelację z 12 kwietnia w sprawie stanu mienia powiatu

W dniu 12 kwietnia br. złożyłem interpelację w sprawie stanu mienia naszego powiatu oraz zaniedbań w gospodarowaniu nim co prowadzi do jego dewastacji. Była to już kolejna moja interpelacja w tej sprawie o czym na blogu informowałem. Z ostatnim wpisem na blogu na ten temat można zapoznać się  TUTAJ, a z treścią interpelacji z 12 kwietnia br. TUTAJ

 Na interpelację z 12 kwietnia br. w dniu 28 kwietnia otrzymałem odpowiedź członka zarządu powiatu pana Andrzeja Barczuka nr BRZ.0003.42.2022 datowaną na dzień 26 kwietnia. Z jego treścią można zapoznać się w zakładce menu „Interpelacje” TUTAJ.

 Ze względu na to, że odpowiedź ta nie w pełni mnie satysfakcjonowała, swoje wątpliwości w tym przedmiocie zgłosiłem na ostatniej sesji rady powiatu odbywanej w dniu 29 kwietnia.

Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu wynikiem interpelacji i dyskusji podczas obrad sesji była decyzja pana Barczuka  członka zarządu powiatu o wyjeździe bezpośrednio po sesji do Starosiela celem zlustrowania stanu nieruchomości dawnego ośrodka wypoczynkowego SP ZOZ w Hrubieszowie.

Do udziału w wizytacji tej nieruchomości zostałem także zaproszony jako autor interpelacji i z zaproszenia tego skorzystałem.

Lustracja stanu nieruchomości potwierdziła oceny zawarte w interpelacji oraz pokazała, że niektóre prace porządkujące jej stan obecny (m.in. w zakresie drzewostanu uszkodzonego przez burzę w 2021 r.) można wykonać bez większych nakładów finansowych.

Nie potrafię przewidzieć jakimi efektami skutkować będzie moja interpelacja, a przede wszystkim bezpośrednia lustracja nieruchomości w Starosielu przez członka zarządu powiatu.

Jestem niepoprawnym optymistą i mam nadzieję, że spowoduje podjęcie przez władze samorządu powiatu hrubieszowskiego decyzji, które zaświadczać będą, że nieruchomość ta ma gospodarza, który o jej przynajmniej poprawny stan dba.

Jest to ważne chociażby dlatego, że w m-cu czerwcu br. w Starosielu, w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości powiatu hrubieszowskiego ma być uruchomiona, jak donoszą media lokalne, największa dyskoteka w woj. lubelskim z kilkoma zakładami gastronomicznymi, która przyciągać będzie do Starosiela prawdopodobnie tysiące ludzi.

Prace przygotowawcze do tego wydarzenia trwają o czym mogliśmy się przekonać w trakcie wizyty w Starosielu w dniu 29 kwietnia.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=15898

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.