Uroczysta Gala z okazji100-lecia Hrubieszowskiego Sportu

W ubiegły piątek (16.09.2022 r.) o godz. 15:00 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia Hrubieszowskiego Sportu. Uroczysta Gala poprzedzona została otwarciem o godzinie 11:00 i 11:30 dwóch wystaw, a mianowicie wystawy – „Historia pewnego zdjęcia … W klimacie hrubieszowskiego sportu” oraz wystawy „Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego, trenera tysiąclecia”.

Otwarcia Gali uświetnił swoim występem Jan Kondrak, autor tekstów, kompozytor i wykonawca, członek Lubelskiej Federacji Bardów. Urodzony w Hrubieszowie, który w okresie swojej młodości mieszkał w Adelinie. Absolwent LO im. St. Staszica w Hrubieszowie.

Z historią hrubieszowskiego sportu zapoznała w swoim wystąpieniu Pani Marta Majewska Burmistrz Miasta Hrubieszowa, która gościom zaproszonym, zasłużonym zawodnikom, trenerom i działaczom hrubieszowskich klubów sportowych wręczyła okolicznościowe medale i dyplomy.

W gronie działaczy oraz prezesów klubów sportowych wyróżnionych medalem znalazła się także moja osoba.

Medale okolicznościowe za udane debiuty sportowe otrzymali ponadto: lekkoatleta – Kacper Chmielewski, zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów – Ryszard Poznański, Jakub Wezgraj – zajmujący się modelarstwem lotniczym oraz Matylda Bień – uprawiająca karate.

Tytuły honorowe Ambasadorów Hrubieszowa przyznano Towarzystwu Regionalnemu Hrubieszowskiemu oraz  Leszkowi Kryszczukowi, trenerowi modelarstwa lotniczego.

Więcej informacji o wydarzeniu w materiale autorstwa par pt. „Hrubieszów: Medale nie tylko dla sportsmenek i sportsmenów” na stronach portalu internetowego „Kroniki Tygodnia”, TUTAJ

O wizycie Kazimierza Górskiego w Hrubieszowie w następnym wpisie.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=16050

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.