Danusia Muzyczka ponownie radną

Danuta Muzyczka1W ostatnią niedzielę maja (29.05) w Werbkowicach odbyły się wybory uzupełniające w związku z wygaszeniem mandatu radnej Agnieszce Skubis – Rafalskiej, która została powołana przez wojewodę lubelskiego na funkcję wicedyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

 

Wybory wygrała Danuta Muzyczka, startująca z własnego komitetu wyborczego, która zdobyła 55 głosów tj. prawie 44 % wszystkich głosów ważnych w tym głosowaniu i pokonała czworo konkurentów.

 

Zadzwoniłem wczoraj do Pani Danusi aby złożyć jej gratulacje i życzenia owocnej kadencji. Uczyniłem to z wielką przyjemnością ponieważ znamy się od wielu lat, a ponadto Pani Danusia to znana nie tylko w naszym regionie sportsmenka z dużymi sukcesami w tenisie, ale także od wielu lat zaangażowana działaczka sportowa, która pomogła znaleźć się piłkarzom Kryształu w miejscu w którym od dwóch sezonów się znajdują (szpica IV Ligi Lubelskiej) oraz zbudować w gminie drużynę tenisa stołowego, która aktualnie walczy w III Lidze.

 

Nic tylko pozazdrościć takiej Danusi i takich wyników sportowych.

 

Czy biorąc powyższe pod uwagę można się dziwić, że zdobyła w niedzielę mandat radnej. I to jak sama mówi, śmiejąc się przy tym szczerze, bez ulotek, agitacji, kampanii wyborczej, spędzając kilka niedzielnych godzin na stadionie w Hrubieszowie w roli m.in. spikera zawodów, gdzie rozgrywany był mecz Unia Hrubieszów – Kryształ Werbkowice.

 

Jej  to wszystko było niepotrzebne, ponieważ swoją przydatność dla środowiska codziennie potwierdza swoim działaniem i oddaniem sprawom publicznym.

 

Wyborcy po prostu to zauważyli i odpowiednio docenili.

 

Pani Danusia jest doświadczonym samorządowcem i zapewne będzie wiedziała jak dobrze wykorzystać funkcję radnej dla dobra gminy. Wcześniej była już radną w latach 1998 – 2002 oraz 2002 – 2006, zdobywając mandaty z bardzo dobrymi wynikami. Nigdy nie startowała w wyborach z komitetów partyjnych, a jednak skutecznie i to z dużym poparciem wyborców.

 

I jeszcze jedno. Pani Danusia nigdy nie zawężała swoich zainteresowań do „własnego podwórka”. Często można ją spotkać m.in. na stadionie w Hrubieszowie, dopingującą hrubieszowskim (rozumianym szerzej niż tylko miasto Hrubieszów) sportowcom.

 

Wierzę, że to się nie zmieni.

Zdjęcie z profilu D. Muzyczka na facebooku.

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=2086

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.