Sąd w Janowie Lub. zdecydował – starosta hrubieszowski poprawnie złożył oświadczenia majątkowe

Na łamach ostatniego numeru „Tygodnika Zamojskiego” z 20-26 czerwca br. znalazła się informacja autorstwa au o uniewinnieniu przez Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim, starosty hrubieszowskiego Józefa K. od zarzutu złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego.

Całość informacji w artykule pt. „Starosta uniewinniony” można przeczytać w wydaniu papierowym, a jego zapowiedź na portalu „Tygodnika Zamojskiego” TUTAJ

 O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko staroście pisałem we wpisie z 5 lutego br. TUTAJ

Zanim doszło do wydania w dniu 18 czerwca br. przez Sąd Rejonowy w Janowie Lub. (sąd hrubieszowski wyłączył się z tego postępowania), wyroku uniewinniającego starostę, sprawa ta przez kilka miesięcy bulwersowała hrubieszowską opinię publiczną. Tak naprawdę to z powodu dotacji jakich na prawie 1 mln zł  jak pisała prasa lokalna, przyznała najbliższej rodzinie starosty (żonie i synom) Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a mniej z powodu nie ujawnienia ich w oświadczeniach majątkowych starosty.

Informacja o uniewinnieniu starosty przez sąd również wywołała dyskusję wśród internautów i mieszkańców powiatu hrubieszowskiego. Niektórzy internauci zwracają uwagę aby starosta za bardzo się nie cieszył bo przecież wyrok jeszcze nie jest prawomocny, a prokuratura zapewne zaskarży go, inni w uniewinnieniu dopatrują się „zadziałania jakiegoś układu politycznego” i powątpiewają czy prokuratura w ogóle wystąpi o uzasadnienie wyroku.

Myślę, że rezygnacja prokuratury z żądania wydania przez sąd uzasadnienia wyroku jest mało prawdopodobna i byłaby w opinii publicznej bardzo źle odebrana.

A w ogóle jeżeli brać w tej sprawie na poważnie istnienie „jakiegoś układu” to rodzi się pytanie.

Kiedy ten układ zadziałał i to skutecznie. Na etapie wnoszenia przez prokuraturę aktu oskarżenia do sądu, czy obecnie na etapie wydawania przez sąd wyroku uniewinniającego ?

Tak czy inaczej nie wydaje mi się aby sprawa została zakończona na wyroku uniewinniającym sądu pierwszej instancji.

Chociaż oczywiście mogę się mylić.

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=5591

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.