KWW Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy – kandydat na Burmistrza Hrubieszowa, kandydaci na radnych do Rady Miasta oraz program rozwoju miasta

Szanowni Państwo!

 

Nazywam się Piotr Szeląg. Mam 55 lat. Pochodzę ze znanej od pokoleń hrubieszowskiej nauczycielskiej rodziny.

Jestem żonaty. Moja wybranka -Justyna- jest psychologiem w miejscowej poradni. Mam dwójkę dorosłych dzieci.

Od 26 lat pracuję jako lekarz weterynarii w Hrubieszowie.

W pracy zawodowej stykam się z ludźmi i znam bolączki, problemy, wyzwania naszej małej hrubieszowskiej społeczności.

Losy miasta jako rodowitemu hrubieszowianinowi nie są mi obojętne.

Lubię ludzi, słucham ich uważnie, czuję dużo życzliwości do świata.

Sądzę zatem, że nadszedł czas, gdy już mam dość ustabilizowaną pozycję zawodową i życiową, by oddać trochę energii ziemi, która mnie wykarmiła, ukształtowała, nauczyła szacunku do innych, bo:

Mnie ta ziemia od innych droższa,

Ani chcę, ani umiem stąd odejść…”/Jan Kasprowicz/.

Słowa poety trafiają mi wyjątkowo przekonująco do serca.

Kandyduję w nadchodzących wyborach na Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

DROGI WYBORCO !

Jeśli tak jak mnie zależy Ci na losach HRUBIESZOWA,

oddaj w zbliżających się wyborach samorządowych głos na

PIOTRA SZELĄGA!!!

 

Szanowni Państwo!

O przyszłości Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego chętnie porozmawiamy z każdym zainteresowanym losem naszego miasta i powiatu . Okazją ku temu będą  kolejne spotkania z kandydatami do Rady Miasta, Rady Powiatu i kandydatem na Burmistrza Hrubieszowa, które organizuje Komitet Wyborczy Wyborców – Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy.  Spotkania odbywać się będą:

 • 15.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali Domu Nauczyciela przy ul. 3-go Maja 37
 • 18.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali Hrubieszowskiego Domu Kultury (na piętrze) ul. 3-go Maja 7

                                                                                         Serdecznie zapraszamy

                                                                                                                                                                  Kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Hrubieszowie

Krzysztof Pirogowicz – okręg wyborczy Nr 2. Jest rodowitym hrubieszowianinem, dlatego nie jest mu obojętny los naszego miasta i jego mieszkańców. Kandyduje na radnego, gdyż nie może spokojnie patrzeć na marnotrawienie naszych pieniędzy na różnego rodzaju bzdurne i nie realizowane projekty oraz obietnice jak choćby kolejny projekt i obietnica basenu, rzucane mieszkańcom przy okazji wyborów przez sprawujących władzę. Posiada wykształcenie wyższe – magister inżynier, jest absolwentem Politechniki Lubelskiej, studiów podyplomowych z zakresu zarządzania i marketingu w Centrum Kształcenia Menedżerów Przemysłowych, wieloletnim działaczem społecznym (między innymi walka w obronie przedszkola garnizonowego w czasach, gdy prowadzone było przez Garnizon Hrubieszów jedyne w tej części Miasta, a miało być zamknięte przez Okręg Krakowski, czy  osiągnięty cel – budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr2 , szkoda, że bez basenu), angażował się także w działania na rzecz różnych organizacji pozarządowych. Jest żonaty – żona pracuje w administracji państwowej, ma troje dorosłych dzieci. Bezpartyjny.

Adam Gronkiewicz – okręg wyborczy Nr 3. Lat 58, wykształcenie wyższe – politolog. Żonaty – dwie córki i wnuczka. Emerytowany funkcjonariusz policji. Przez 25 lat walczył z przestępczością, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu hrubieszowskiego. Od 30 lat mieszkaniec Osiedla Jagiellońskiego w Hrubieszowie. Stawia na bezpieczeństwo mieszkańców Hrubieszowa. Członek SLD.

Andrzej Guz – okręg wyborczy Nr 4. Lat 59, emerytowany wojskowy. Przewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej Dwernickiego 93. Bezpartyjny.

 

 

Małgorzata Dobrowolska – okręg wyborczy Nr 5. Lat 39, magister pedagogiki specjalnej. Mężatka, matka dwójki dzieci – córka 14 lat, syn 9 lat. Pracuje zawodowo. Interesuje się sportem i historią. Bezpartyjna.

 

 

Jaromir Tywoniuk – okręg wyborczy Nr 6. Lat 42, żonaty, troje dzieci. Wykształcenie średnie emerytowany funkcjonariusz służby więziennej. Obecnie wspólnie z rodzina zajmuje się prowadzeniem lokalnej pizzerii. Bezpartyjny.

 

Krzysztof Drączkowski – okręg wyborczy Nr 8. Lat 52, żonaty, dwoje dorosłych dzieci. Prowadzi działalność gospodarczą. Od najmłodszych lat związany z Ziemią Hrubieszowską. Sprawy Hrubieszowa nie są mu obce i dlatego dla naszego miasta chce zrobić coś więcej. Bezpartyjny.

 

Artur Ślusarczyk – okręg wyborczy Nr 9. Lat 50, rodowity hrubieszowianin, żonaty, troje dzieci. Wykształcenie wyższe – kierunek administracja. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Jak twierdzi zna problemy i bolączki naszego pięknego miasta. Jego zdaniem przyszedł czas na zmiany i dlatego kandyduje na radnego, by Hrubieszów stał się miastem otwartym i przyjaznym, a zarazem bezpiecznym dla wszystkich. Bezpartyjny.

Małgorzata Serafin – okręg wyborczy Nr 10. Nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie z 30-letnim stażem pracy w zawodzie. Jak twierdzi w ludziach nie interesują ją ich poglądy, ani wyznanie. Lubi współpracować z tymi, którzy wykazują merytoryczne podejście i konstruktywne myślenie. Chciałaby, aby jej rodzinne miasto Hrubieszów – stało się miejscem, w którym będą chciały w przyszłości żyć jej dzieci.Bezpartyjna.

Leszek Weremij – okręg wyborczy Nr 11. Jak sam się określa jest 46 letnim mieszkańcem Hrubieszowa. Ma żonę Joannę i dwójkę dorosłych dzieci – Adrianę i Filipa. Od 18 lat prowadzi wraz z żoną prywatny gabinet radiologiczny. W jego prowadzeniu pomaga mu zdobyte wykształcenie w kierunku zarządzania w służbie zdrowia oraz doświadczenie zdobyte podczas pracy w szpitalu. W przeszłości był przewodniczącym Związku Zawodowego Zarządu Regionu Zamość. Obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej im. Józefa Piłsudskiego w Hrubieszowie. Bezpartyjny.

Marian Cisło – okręg wyborczy Nr 12. Emerytowany nauczyciel, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie w latach 1992 – 2007. Były zawodnik MKS „Unia” Hrubieszów. Długoletni trener piłkarski w klubach Zamojszczyzny, wychowawca wielu pokoleń piłkarzy, organizator wielu imprez sportowych, charytatywnych, kulturalnych i rozrywkowych. Działacz sportowy w OZPN Zamość. Radny Rady Miejskiej w latach 2010 – 2018. Hobby: sport, uprawa działki, wędkarstwo. Bezpartyjny.

Czesław Podgórski – okręg wyborczy Nr 14. Wykształcenie wyższe pedagogiczne, ukończone studia podyplomowe na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim o kierunku „Organizacja i zarządzanie procesem rozwoju oświaty”. Wieloletni pracownik administracji oświatowej i samorządowej, m.in. dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3, Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, Sekretarz Miasta. Działacz organizacji społecznych i stowarzyszeń, m.in. wieloletni Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz członek Zarządu Głównego ZNP, aktualnie na emeryturze. Nie należy do żadnej partii politycznej.

Barbara Wierzchowska – okręg wyborczy Nr 15. Jest emerytowaną nauczycielką polonistką, 46 lat przepracowała w hrubieszowskim „Staszicu.” Jej życiową dewizą jest myśl poety: „Nie głaskało mnie życie   po głowie, /Nie pijałam ptasiego mleka. / No i dobrze, no i na zdrowie. /  Tak wyrasta się na człowieka. Lubi wyzwania, lubi pokonywanie trudności. Hrubieszów jest jej miejscem na ziemi, chciałaby dołożyć swoją cegiełkę do jego rozwoju. Bezpartyjna.

Program Rozwoju Miasta

,,Nam ta ziemia od innych droższa…”

Gospodarka:

 1. Kontynuacja projektów i przedsięwzięć dla miasta poprzednich samorządów z poszerzeniem o nowe koncepcje.
 2. Pozyskiwanie i poszukiwanie inwestorów m.in. wykorzystanie położenia Hrubieszowa w sąsiedztwie dwóch przejść granicznych: Zosina, Dołhobyczowa.
 3. Rozwój transportu samochodowego i kolejowego.
 4. Przywrócenie miastu sprawnie działającego połączenia kolejowego z połączeniami dalekobieżnymi, rozwój komunikacji miejskiej i międzyosiedlowej /ponowne uruchomienie/
 5. Organizacja bazy produkcyjnej ukierunkowanej na skup, przechowywanie /chłodnie/ i sprzedaż towarów od rodzimych producentów, także z ofertą dla wschodnich sąsiadów.
 6. Budowa i remonty mieszkań komunalnych. Utworzenie miejsc parkingowych na niektórych osiedlach.
 7. Wspieranie budownictwa indywidualnego m .in. przez dotacje EKO-likwidacja starych pieców i innych szkodliwych źródeł energii. Zmiana planów zagospodarowania przestrzennego.
 8. Zawarcie porozumienia z zarządcami dróg powiatowych i wojewódzkich w sprawie wspólnego zarządzania drogami na terenie miasta.
 9. Utworzenie ścieżek rowerowych np. przy trasie trans granicznej, podjęcie negocjacji w sprawie powstania przejścia dla pieszych w Zosinie. Transport samochodowy do 3.5 t
 10. Doprowadzenie wreszcie do opracowania i realizacji projektu dotyczącego akwenu wodnego o charakterze rekreacyjnym w Hrubieszowie.
 11. Promocja miasta w kraju i za granicą –realizacja w ramach partnerstwa współpracy z miastami z innych krajów.
 12. Rozszerzenie zakresu usług PGKiM w kwestii pielęgnacji terenów zielonych utrzymania i modernizacji dróg.
 13. Przyjęcie przyjaznego lokalnym przedsiębiorcom systemu lokalnych podatków i opłat.
 14. Ścisła współpraca z samorządami osiedli mieszkaniowych.

Zdrowie i oświata:

 1. Utworzenie żłobka publicznego. Sprzyjanie powstawaniu małych, prywatnych żłobków, przedszkoli-Niania w domu.
 2. Wspieranie rozwoju dożywiania w placówkach oświatowych.
 3. Intensyfikacja zajęć pozalekcyjnych w szkołach na wszystkich poziomach edukacji.
 4. Poparcie dla programu „Stomatolog w każdej szkole.”
 5. Podjęcie działań w kierunku utworzenia oddziału geriatrycznego w miejscowym szpitalu. Lekarz specjalista w szpitalu ,konsultacje na koszt miasta.
 6. Realizacja Karty Seniora-bezpieczny, zdrowy, aktywny senior.

Kultura, Sport:

 1. Wsparcie dla działających w mieście instytucji kulturalnych, łącznie z ich inicjatywami istniejącymi i nowymi.
 2. Stworzenie funduszu nagród dla osób kreatywnych, organizujących imprezy dla mieszkańców typu festyny, prezentacje, festiwale/np. piosenki dziecięcej, zespołów młodzieżowych, rękodzieła, kulinarne/
 3. Rozwój imprez powtarzalnych np.”Hrubieszów- pograniczne asocjacje”/muzyka ,kulinaria, rękodzieło polsko-ukraińskie/.
 4. Wsparcie dla rozwoju sportu i turystyki w różnej formie. Podniesienie i przywrócenie szkolenia w grupach młodzieżowych młodych piłkarzy Unii Hrubieszów. Aktywacja sekcji piłki ręcznej.

Bezpieczeństwo miasta:

 1. Projekt i budowa miasteczka ruch drogowego.
 2. Monitoring miasta, nowe punkty na terenie miasta.
 3. Dbałość o oświetlenie miasta – odnawialne źródła energii.

O kandydacie na Burmistrza Hrubieszowa także na stronie komitetu wyborczego TUTAJ

Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi kandydatami na radnych do Rady Powiatu

Hrubieszowskiego TUTAJ

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=5922

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.