Zdzisław Kosakowski – kandydat na radnego Rady Powiatu Hrubieszowskiego

Już tylko 11 dni dzieli nas od dnia wyborów samorządowych. 21 października wielu z nas (mam nadzieję, że więcej niż w każdych poprzednich wyborach) pójdzie do lokali wyborczych aby oddać głos na swojego kandydata na radnego, wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.

Po ośmiu latach mojej nieobecności we władzach samorządowych powiatu znalazłem się ponownie na liście kandydatów na radnych do rady powiatu hrubieszowskiego z listy Komitetu Wyborczego Wyborców – Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy.

Tak jak większość kandydatów tego komitetu wyborczego jestem od wielu lat osobą bezpartyjną ale to nie oznacza, że wyrzekłem się swoich poglądów lewicowych, a domeną mojej obecnej działalności są organizacje pozarządowe, która mieszkańcom naszego środowiska jest znana i nie będę jej opisywał.

Moja obecność na liście kandydatów na radnych do rady powiatu jest trochę przypadkowa oraz wcześniej zupełnie nieplanowana.

Stało się inaczej kiedy kandydat lewicy na burmistrza naszego miasta, Piotr Szeląg, z którym znałem się tylko z gabinetu weterynaryjnego, poprosił mnie o pomoc w przygotowaniach do wyborów oraz wsparcie merytoryczne. Tak to się zaczęło, by następnie przejść do fazy kandydowania na radnego. Zdecydowały o tym różne okoliczności, o których nie czas, ani miejsce aby teraz o tym opowiadać.

Na czym moja kolejna przygoda z wyborami samorządowymi się zakończy, zależy już tylko od Państwa.

Jeżeli w dniu wyborów postawicie swój znaczek X w krateczce przy moim nazwisku, będę Wam za to wdzięczny i dam z siebie wszystko aby mandat radnego sprawować z pożytkiem dla nas wszystkich, a zamierzenia zawarte w naszej deklaracji programowej zrealizować.

Wiem jak to należy robić, znam nasz powiat jak mało kto, walczyłem z wieloma innymi osobami o jego powrót i kształt z 1975 r. – niestety dzięki niektórym naszym „przyjaciołom”, zabiegi o jego kształt z 1975 r. okazały się bezskutecznie –, a w latach pierwszej kadencji 1998 – 2002 tworzyłem go od podstaw.

Jeżeli nie uzyskam od Państwa poparcia gwarantującego uzyskanie mandatu, przyjmę to z pokorą i zrozumieniem i nadal będę poświęcał swój czas i umiejętności w organizacjach pozarządowych. Tam też można wiele dobrego dla ludzi zrobić.

Nie zamierzam też rezygnować z komentowania naszej samorządowej rzeczywistości. Często bardzo skrzeczącej, ale przecież naszej ! Będę to robił jak dotychczas na swoim blogu.

A na zakończenie pewna konstatacja, która wynika z obserwacji propagandy wyborczej kandydatów na radnych.

Otóż na plakacie jednej z kandydatek na radną do rady powiatu zamieszczone zostało hasło wyborcze „Sprawy miasta w powiecie !”, z wykrzyknikiem oczywiście, co by miało zapewne sugerować, że to powiat może rozwiązać problemy miasta.

Nic bardziej mylnego. To jedna z wyborczych sztuczek, jakich wiele podsuwa się wyborcom w trakcie kampanii wyborczej.

Powiat ma swoje kompetencje, a miasto swoje. Nie wyklucza to oczywiście partnerskiej współpracy, której niestety pomiędzy miastem i powiatem brakuje od lat (nie jest to choroba tylko obecnej kadencji).

Z poważaniem: Z. Kosakowski

Zachęcam Państwa także do zapoznania się (lub przypomnienia) ze wszystkimi kandydatami na radnych do rady powiatu hrubieszowskiego z Listy Komitetu Wyborczego Wyborców Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy – Lista Nr 14 oraz z naszą deklaracją wyborczą. Czytaj TUTAJ

Szanowni Państwo!

O przyszłości Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego chętnie porozmawiamy z każdym zainteresowanym losem naszego miasta i powiatu . Okazją ku temu będą  kolejne spotkania z kandydatami do Rady Miasta, Rady Powiatu i kandydatem na Burmistrza Hrubieszowa, które organizuje Komitet Wyborczy Wyborców – Hrubieszowskie Porozumienie Lewicy.  Spotkania odbywać się będą:

  • 15.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali Domu Nauczyciela przy ul. 3-go Maja 37
  • 18.10.2018 r. o godz. 17.00 w sali Hrubieszowskiego Domu Kultury (na piętrze) ul. 3-go Maja 7

                                                                                                  Serdecznie zapraszamy

 

Poleć, udostępnij !

Permalink do tego artykułu: https://suflerob.o11.pl/?p=6008

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.